Наукова діяльність

Програма і матеріали

ІІІ всеукраїнської студентської науково-практичної конференції ПОЛІЛОГ МОВ І КУЛЬТУР В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ

26-27 березня 2025 року відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція Полілог мов і культур в освітньо-науковому просторі.
За участі та сприяння Волинського національного університету імені Лесі Українки
Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
Національної академії Служби безпеки України
Комунального закладу Київської обласної ради "Мала академія наук учнівської молоді"

Програма і матеріали

ІІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції ПОЛІЛОГ МОВ І КУЛЬТУР В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ

Наукова діяльність на кафедрі італійської і французької філології та перекладу реалізується згідно з «Концепцією організації науково-дослідної роботи» і є невід’ємною складовою освітнього процесу. Вона здійснюється на підставі Закону України «Про вищу освіту», Статуту університету, нормативних актів щодо організації науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах.

Метою науково-дослідницької діяльності є зростання наукового потенціалу викладачів; одержання найновіших досягнень з різноманітних галузей наук, формування змісту навчальних програм дисциплін, лекцій, підручників та навчальних посібників з їх урахуванням; залучення студентів до творчої роботи, навчання їх пошуку ефективних рішень проблем, придбання досвіду роботи з обраної спеціальності; органічна єдність змісту освіти і програм наукової діяльності; наближення навчального процесу до реальних потреб суспільства і держави.

Кафедра працює у руслі колективної наукової теми «Полісистемність романських мов: лінгвістика, перекладознавство, міжкультурна комунікація»

Викладачі кафедри беруть активну участь у всіх міжнародних конференціях, що проводяться як в КНЛУ так і інших містах України. Викладачі французького відділення є членами міжнародної асоціації викладачів французької мови.

Наукові гуртки

Кафедрою італійської і французької філології та перекладу організовано науково-дослідну роботу студентів з проблемних напрямів романської мовознавчої науки

training, study, career-7408258.jpg

«Сучасна культура Італії / Франції, в контексті міжкультурної комунікації»

Керівники:
ст. викл. Олефір Г.І.,
ст. викл. Петрова О. В.

training, study, career-7408258.jpg

«Сучасне романське перекладознавство: інноваційні тенденції та виклики»

Керівники:
доц. Залєснова О. В.,
доц. Миронова Н. В.,
доц. Бобчинець Л. І.

Засідання науково-дослідних студентських гуртків відбуваються раз на 2 місяці. За результатами гурткової наукової роботи на щорічній міжнародній науково-практичній конференції КНЛУ “Ad orbem per linguas. До світу через мови”, регулярно представляються наукові доповіді студентів, за результатами яких публікуються тези в матеріалах конференції..

Відповідно до плану науково-дослідної роботи аспірантів, викладачів кафедри і студентів факультету, низка наукових та науково-методичних праць виконується в межах колективної теми, що розробляється в лінгвістичному університеті.

Тематика наукового доробку викладачів кафедри, виконаних студентами курсових, дипломних та магістерських робіт з проблем перекладу граматичних, лексикологічних, стилістичних, культурологічних явищ тощо, виступи на науково-практичних конференціях та семінарах, проведених в університеті та на факультеті. свідчить про широкий спектр наукових досліджень і викладачами кафедри, і студентами факультету романської філології і перекладу.

training, study, career-7408258.jpg

Програма і матеріали

ІІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції
ПОЛІТОЛОГ МОВ І КУЛЬТУР
В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ

Довідки про впровадження наукової діяльності