Наукова діяльність

Програма і матеріали

І всеукраїнської студентської науково-практичної конференції ПОЛІЛОГ МОВ І КУЛЬТУР В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ

21-22 березня 2023 року відбулася І Всеукраїнська студентська науково-практична конференція Полілог мов і культур в освітньо-науковому просторі.
За участі та сприяння Волинського національного університету імені Лесі Українки
Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія»
Державного університету «Житомирська політехніка»
Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Програма і матеріали

І всеукраїнської студентської науково-практичної конференції ПОЛІЛОГ МОВ І КУЛЬТУР В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ

Наукова діяльність на кафедрі італійської і французької філології та перекладу реалізується згідно з «Концепцією організації науково-дослідної роботи» і є невід’ємною складовою освітнього процесу. Вона здійснюється на підставі Закону України «Про вищу освіту», Статуту університету, нормативних актів щодо організації науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах.

Метою науково-дослідницької діяльності є зростання наукового потенціалу викладачів; одержання найновіших досягнень з різноманітних галузей наук, формування змісту навчальних програм дисциплін, лекцій, підручників та навчальних посібників з їх урахуванням; залучення студентів до творчої роботи, навчання їх пошуку ефективних рішень проблем, придбання досвіду роботи з обраної спеціальності; органічна єдність змісту освіти і програм наукової діяльності; наближення навчального процесу до реальних потреб суспільства і держави.

Кафедра працює у руслі колективної наукової теми «Полісистемність романських мов: лінгвістика, перекладознавство, міжкультурна комунікаація» Проф Корбозерова Н.М. є членом спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університетi імені Тараса Шевченка. За наказом МОН України кафедру було призначено відповідальною за проведення 2 туру Всеукраїнської студентської олімпіади з італійської мови.

Викладачі кафедри беруть активну участь у всіх міжнародних конференціях, що проводяться як в КНЛУ так і інших містах України. Викладачі французького відділення є членами міжнародної асоціації викладачів французької мови.

Наукові гуртки

Кафедрою італійської і французької філології та перекладу організовано науково-дослідну роботу студентів з проблемних напрямів романської мовознавчої науки

training, study, career-7408258.jpg

«Сучасна культура Італії / Франції, в контексті міжкультурної комунікації»

Керівники:
ст. викл. Олефір Г.І.,
ст. викл. Петрова О. В.

training, study, career-7408258.jpg

«Сучасне романське перекладознавство: інноваційні тенденції та виклики»

Керівники:
доц. Залєснова О. В.,
доц. Миронова Н. В.,
доц. Бобчинець Л. І.

Засідання науково-дослідних студентських гуртків відбуваються раз на 2 місяці. За результатами гурткової наукової роботи на щорічній міжнародній науково-практичній конференції КНЛУ “Ad orbem per linguas. До світу через мови”, регулярно представляються наукові доповіді студентів, за результатами яких публікуються тези в матеріалах конференції..

Відповідно до плану науково-дослідної роботи аспірантів, викладачів кафедри і студентів факультету, низка наукових та науково-методичних праць виконується в межах колективної теми, що розробляється в лінгвістичному університеті.

Тематика наукового доробку викладачів кафедри, виконаних студентами курсових, дипломних та магістерських робіт з проблем перекладу граматичних, лексикологічних, стилістичних, культурологічних явищ тощо, виступи на науково-практичних конференціях та семінарах, проведених в університеті та на факультеті. свідчить про широкий спектр наукових досліджень і викладачами кафедри, і студентами факультету романської філології і перекладу.

training, study, career-7408258.jpg

Програма і матеріали

І студентської науково-практичної конференції
ПОЛІТОЛОГ МОВ І КУЛЬТУР
В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ