Міжнародна діяльність

Міжнародні зв’язки

Кафедра італійської і французької філології та перекладу має тісні багаторічні зв’язки з Посольствами Італії, Франції, Бельгії, Португалії, Бразилії в Україні. Зокрема до викладання на кафедрі систематично запрошуються лектори та викладачі носії відповідних іноземних мов.

Викладачі кафедри регулярно беруть участь у міжнародних мовних конференціях, дидактичних курсах та семінарах, майстер-класах і розмовних клубах, демонстраціях фільмів і обговореннях, які проводяться за сприяння різноманітних Посольств в Україні. Разом із студентами викладачі долучаються до презентацій підручників і літературних новинок, кінопоказів, зустрічей з митцями, науковцями, політиками, представниками бізнес спільноти, які організовують Посольства, видавництва, культурні й профільні асоціації країн.

Також викладачі й студенти кафедри регулярно долучаються до заходів з нагоди святкування національних свят країн, мова яких вивчається, та Дня Європи. При кафедрі працюють два центри Мов і культур: Центр португальської мови та культури Камоенш (керівник доц. Бобчинець Л.І.) та Італійський інститут культури Данте Аліґ’єрі (керівник доц. Куранда В.В.).

Спілки та асоціації

Викладачі секції французької мови є членами Всеукраїнської асоціації викладачів французької мови (APFU), тому вони беруть активну участь у міжнародних конференціях і з’їздах франкомовних викладачів та тісно співпрацють з Французьким інститутом в Україні. Також викладачі секції французької мови є активними користувачами всесвітньої освітньої платформи IFprofs, де виступають модераторами груп Quiz de français on-line та Subtilités de la langue française.

Викладачі секції італійської мови тісно співпрацюють зі спілкою Данте Аліґ’єрі та Італійським Інститутом Культури в Україні, організовують творчі зустрічі, круглі столи й лекції із залученням італомовних спеціалістів. Також викладачі португальської секції кафедри беруть участь у роботі центру Португальської мови та культури Камоенша, який 2 травня 2018 відкрив КНЛУ разом із посольством Португалії. Центр працює також егідою Міністерства Зовнішніх Справ Португалії і входить до філіальної мережі Інституту Камоенша. Інститут Камоенша пропонує стипендіальні програми, призначенні для підтримки та заохочення до вивчення та дослідження у сфері португальської

Стажування

Викладачі кафедри навчалися в університетах Франції (Гренобль, Ам’єн, Кан, Мец), Іспанії (Кадис, Гранада), Італії (Перуджа), Греції (Афіни), Португалії (Порту) та проходили, серед іншого, стажування в службі перекладу Європейського Парламенту в Люксембурзі.

Студенти кафедри мають можливість проходити стажування за кордоном в університетах-партнерах КНЛУ в межах в міжнародних програмах грантової підтримки ERASMUS+ та інших.