Італійський інститут культури та Спілка Данте Аліг'єрі

Італійський інститут культури та Спілка Данте Аліг’єрі

Куранда Віталіна Валентинівна

Керівник Центру

Діяльність освітньо-культурного центру італійської мови Київського національного лінгвістичного університету

Основні напрямки діяльності освітньо-культурного центру італійської мови полягають у:

1) просуванні, збереженні, розвитку і популяризації італійської мови, культури, традицій серед студентів КНЛУ;

2) у квітні 2019 р. відбувся візит Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа на заняття канд. філол. наук
3) проведенні лекцій, бесід та круглих столів з італійської мови, історії, культури, мистецтва, народних традицій тощо із залученням зарубіжних фахівців; Куранди В.В. в групу Піт 24-16;
4) залученні до співпраці та підготовки матеріалів до Всеукраїнської олімпіади з італійської мови лектора МДУ Алессандру Борджіу, лектора спілки Данте Аліг’єрі Серену Горі.
5) залученні до складу журі Всеукраїнської олімпіади з італійської мови лектора МДУ Алессандру Борджіу, лектора спілки Данте Аліг’єрі Серену Горі та лектора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Сімону Меркантіні.

6) проведенні на базі Київського національного лінгвістичного університету Всеукраїнської студентської олімпіади за участю зарубіжних фахівців та представників Посольства Італії: Морано Луіджі (лектор Центру італійської мови і культури Львівського національного університету імені Івана Франка), Меркантіні Сімона (лектор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна), Серена Горі (лектор спілки Данте Аліг’єрі в м.Києві), помічник Посла Італії в Україні Семен Кумуржі, директор спілки Данте Аліг’єрі в м.Києві Панасюкова Анна Романівна, директор Італійського інституту культури в Києві Анна Пасторе.
7) створенні бібліотечного фонду зі спеціальної літератури.

Інформаційна довідка про діяльність секції італійської мови кафедри романської і новогрецької філології та перекладу КНЛУ

Вивчення італійської мови в Київському національному лінгвістичному університеті розпочалося у 1995 році.

У 2001 році у першому корпусі КНЛУ було відкрито Італійський культурний центр (аудиторія 423), який за сприяння Посольства Італійської Республіки та Італійського інституту культури в Києві було оснащено технічними засобами навчання (телевізор, відеомагнітофон, аудіопрогравач, супутникова антена), меблями, а також навчальною та науковою літературою. Кожного року до початку пандемії викладачі Кузнєцова М. О. та доц. Куранда В. В. проводили Всеукраїнську студентську Олімпіаду з італійської мови, гостинно зустрічаючи в КНЛУ найкращих студентів-представників вищих навчальних закладів з різних куточків України. До складу журі Всеукраїнської олімпіади з італійської мови щорічно залучалися фахівці-носії мови, а саме: лекторка Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Алессандра Борджіа, лекторки спілки Данте Аліг’єрі Роселла Натілі та Серена Горі та лекторка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Сімона Меркантіні. Найкращі учасники, які виборювали перше і друге призові місця мали можливість проходити навчання в університетах Італії за сприяння Посольства Італійської Республіки та Італійського інституту культури в Києві. Усі учасники Олімпіади отримували дипломи учасника Олімпіади від КНЛУ та подарунки від Спілки Данте Аліг’єрі м. Києва. На урочисте закриття Олімпіади з 2016 року запрошувався Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давіде ла Чечіліа та директорка Італійського інституту культури в Києві Анна Пасторе. У квітні 2019 р. відбувся візит Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа на заняття канд. філол. наук Куранди В. В. в групу Піт 24-16. Під час візиту студенти та викладачі мали змогу поспілкуватися з паном Послом про вивчення італійської мови в КНЛУ.

На базі Італійського культурного центру у рамках тижня італійської мови у світі відбуваються лекції професорів італійських університетів. З лекціями у 2016 році виступали провідні фахівці, професори Джузеппе Патота, Марко Гатті, Марко Сантагатті, Марчелло Сільвестріні З 18.04.17 р. по 20.04.17 р. професорка Нормандського університету, м. Кан (Франція) Марія Жозе Трамута прочитала для студентів факультету курс лекцій «Італомовний драматургічний та художній дискурс» У жовтні 2018 відбулася лекція Maestro Italo Nunziato “Italian on the stage: from libretto to mise-en scene” і лекція «La tragedia e l’opera italiana», лектор – Антоніо Сорелла, професор італійської мови і літератури університету Chieti e Pescara.
У 22 жовтні 2020 року студенти та викладачі слухали лекцію Директора Італійського інституту культури Едоардо Крізафуллі "Гігієна мовлення. Політкоректність в італійській мові" (ця лекція відбулася онлайн).

У період з 19 жовтня по 13 листопада 2020 року викладачі італійської мови кафедри романської і новогрецької філології та перекладу Кузнєцова М.О., Соловей Д.О., ст. викладач Петрова О.В. та доц. Куранда В.В. пройшли курс підвищення кваліфікації за сприяння Італійського інституту культури в Києві та особисто директора цього інституту Едоардо Крізафуллі. З кожним роком кількість студентів, які виявляють бажання вивчати італійську мову, збільшується. А саме завдяки зусиллям Італійського інституту культури в Києві та КНЛУ щодо популяризації італійської мови (проведення Днів відкритих дверей в КНЛУ, поширення реклами про перспективи вивчення італійської мови, організації круглих столів та різноманітних заходів), абітурієнти виявляють високу зацікавленість до вивчення цієї романської мови.