Про кафедру
Діяльність кафедри
Кафедра італійської і французької філології та перекладу Київського національного лінгвістичного університету готує фахівців зі спеціальності 035 Філологія спеціалізацій 035.052 Романські мови та літератури (переклад включно) перша – італійська, 035.053 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – португальська, 035.055 Романські мови та літератури (переклад включно) перша – французька.
Кафедра здійснює підготовку фахівців загалом з 4 освітніх програм, а саме двох освітніх програм першого (бакалаврського) рівня та з двох освітньо-професійних програм другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Викладачі кафедри працюють у межах колективної науково-дослідної теми «Полісистемність романських мов: лінгвістика, перекладознавство, міжкультурна комунікація». Тематика наукового доробку викладачів та виконаних студентами курсових і магістерських робіт охоплює широкий спектр наукових досліджень, які проводяться як науково-педагогічними працівниками кафедри, так і студентами факультету. Робота кафедри над зазначеною колективною темою носить системний характер, про що свідчить науковий доробок колективу. А саме: публікації у фахових виданнях України; статті у виданнях, які індексуються у наукометричних базах даних Web of Science і Scopus.
Усі лекційні курси читають викладачі з науковими ступенями. Викладання дисциплін забезпечене необхідною матеріально-технічною, навчально-методичною та інформаційною базою. Викладачі кафедри в навчальний процес впроваджують інформаційно-комунікативні технології.
Для якісної підготовки філологів-перекладачів, а також вдосконалення рівня методичної роботи викладачами кафедри ведеться системна робота навчально-методичного та науково-практичного спрямування. Вся діяльність кафедри спрямована саме на якісну підготовку майбутніх фахівців: аудиторна та позааудиторна робота (консультації, бесіди, додаткові завдання, відеоконференції та відеоконсультації), найрізноманітніші методи занять, систематичний контроль знань, який забезпечує надійне оцінювання рівня успішності студентів у відповідності до мети, завдання та змісту кожного заняття.
Кафедра італійської і французької філології та перекладу має у розпорядженні відеокласи із можливістю застосування аудіо- та відеоматеріалів у сучасних форматах.
До викладання на кафедрі систематично запрошуються лектори та викладачі носії відповідних іноземних мов. Залучення до навчального процесу носіїв мови є надзвичайно ефективним, оскільки допомагає опануванню мовних навичок, усвідомленню соціо-культурних кодів, засвоєнню основ міжкультурної комунікації й, відповідно, підвищує якість навчання і конкурентноспроможність випускників на ринку праці.
При кафедрі працює центр італійської мови і культури “Італійський інститут культури Данте Аліґ’єрі” (керівник доц. Куранда В.В.).
Scientia potentia est.
Cogito ergo sum.
In varietate concordia.
Наше гасло і наша філософія
Секція новогрецької мови
Секція новогрецької мови складається із 3 викладачів. З них один кандидат філологічних наук, старший викладач (Петрова Галина Леонідівна) і два викладачі (Романенко Ольга Петрівна, Герасимова Ірина Андріївна). Завідувачем секції є кандидат філологічних наук, старший викладач Петрова Галина Леонідівна.
Викладачі секції є авторами двох десятків наукових статей, тез та методичних посібників. Вони регулярно проходять курси підвищення кваліфікації в Україні та за кордоном, активно цікавляться усіма методичними новинками й впроваджують в навчальний процес інформаційно-комунікативн`і технології. Такий ґрунтовний підхід до роботи дозволяє забезпечувати якісне викладання всіх дисциплін, як практичних так і теоретичних.
Секція італійської мови
До складу секції італійської мови входить 11 викладачів. З них два доктори філологічних наук, професори (Данилич Валентина Стефанівна, Корбозерова Ніна Миколаївна), два кандидати філологічних наук, доценти (Куранда Віталіна Валентинівна, Толстова Ольга Леонідівна), один старший викладач (Петрова Олена Володимирівна) і шість викладачів (Данилич Юлія Олексіївна, Кузнецова Марина Олексіївна, Соловей Дарина Олександрівна, Оксак Гліб Леонідович, Бумар Крістіна Сергіївна, Ткач Власта Михайлівна). Завідувачем секції є старший викладач Петрова Олена Володимирівна.
Викладачі секції мають напрацьований науковий доробок. Вони є авторами десятків наукових статей, тез, підручників та методичних посібників. Такий склад секції дозволяє забезпечувати якісне викладання всіх дисциплін, як практичних так і теоретичних.
Викладачі секції регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, завжди цікавляться усіма методичними новинками й успішно впроваджують в навчальний процес інформаційно-комунікативні технології та новітні методики викладання.
Секція є також організатором Всеукраїнської студентської олімпіади з італійської мови, метою якої є популяризація італійської мови в Україні.
Секція португальської мови
Секція португальської мови була створена кілька років тому й активно розвивається. До неї входять 5 викладачів. З них один кандидат філологічних наук, доцент (Бобчинець Любов Іванівна), один старший викладач (Кіптіла Ольга Олександрівна), один викладач-сумісник (Вронська Оксана Михайлівна) і два лектори Посольства Португалії в Україні (Козленко Надія Михайлівна, Албукерк Енрік). Завідувачем секції є Албукерк Енрік.
Викладачі секції є авторами наукових статей та тез. Вони регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, цікавляться методичними новинками й впроваджують в навчальний процес інформаційно-комунікативні технології. Присутність лекторів Посольства Португалії в Україні дозволяє забезпечувати якісне викладання всіх дисциплін, як практичних так і теоретичних, та стимулює інтерес до навчання з боку студентів. Також викладачі португальської секції кафедри беруть участь у роботі центру Португальської мови та культури Португалії.