Про кафедру
Діяльність кафедри
Кафедра італійської і французької філології та перекладу Київського національного лінгвістичного університету готує фахівців зі спеціальності 035 Філологія спеціалізацій 035.052 Романські мови та літератури (переклад включно) перша – італійська, 035.053 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – португальська, 035.055 Романські мови та літератури (переклад включно) перша – французька.
Кафедра здійснює підготовку фахівців загалом з 6 освітніх програм, а саме чотирьох освітніх програм першого (бакалаврського) рівня та з двох освітньо-професійних програм другого (магістерського) рівня вищої освіти
Викладачі кафедри працюють у межах колективної науково-дослідної теми «Полісистемність романських мов: лінгвістика, перекладознавство, міжкультурна комунікація». Тематика наукового доробку викладачів та виконаних студентами курсових і магістерських робіт охоплює широкий спектр наукових досліджень, які проводяться як науково-педагогічними працівниками кафедри, так і студентами факультету. Робота кафедри над зазначеною колективною темою носить системний характер, про що свідчить науковий доробок колективу. А саме: публікації у фахових виданнях України; статті у виданнях, які індексуються у наукометричних базах даних Web of Science і Scopus.
Усі лекційні курси читають викладачі з науковими ступенями. Викладання дисциплін забезпечене необхідною матеріально-технічною, навчально-методичною та інформаційною базою. Викладачі кафедри в навчальний процес впроваджують інформаційно-комунікативні технології.
Для якісної підготовки філологів-перекладачів, а також вдосконалення рівня методичної роботи викладачами кафедри ведеться системна робота навчально-методичного та науково-практичного спрямування. Вся діяльність кафедри спрямована саме на якісну підготовку майбутніх фахівців: аудиторна та позааудиторна робота (консультації, бесіди, додаткові завдання, відеоконференції та відеоконсультації), найрізноманітніші методи занять, систематичний контроль знань, який забезпечує надійне оцінювання рівня успішності студентів у відповідності до мети, завдання та змісту кожного заняття.
Кафедра італійської і французької філології та перекладу має у розпорядженні відеокласи із можливістю застосування аудіо- та відеоматеріалів у сучасних форматах.
До викладання на кафедрі систематично запрошуються лектори та викладачі носії відповідних іноземних мов. Залучення до навчального процесу носіїв мови є надзвичайно ефективним, оскільки допомагає опануванню мовних навичок, усвідомленню соціо-культурних кодів, засвоєнню основ міжкультурної комунікації й, відповідно, підвищує якість навчання і конкурентноспроможність випускників на ринку праці.
При кафедрі працюють два центри Мов і культур: Центр португальської мови та культури Камоенш (керівник доц. Бобчинець Л.І.) та Італійський інститут культури Данте Аліґ’єрі (керівник доц. Куранда В.В.).
Scientia potentia est.
Cogito ergo sum.
In varietate concordia.
Наше гасло і наша філософія
Секція новогрецької мови
Секція новогрецької мови складається із 3 викладачів. З них один кандидат філологічних наук, старший викладач (Петрова Галина Леонідівна) і два викладачі (Романенко Ольга Петрівна, Герасимова Ірина Андріївна). Завідувачем секції є кандидат філологічних наук, старший викладач Петрова Галина Леонідівна.
Викладачі секції є авторами двох десятків наукових статей, тез та методичних посібників. Вони регулярно проходять курси підвищення кваліфікації в Україні та за кордоном, активно цікавляться усіма методичними новинками й впроваджують в навчальний процес інформаційно-комунікативн`і технології. Такий ґрунтовний підхід до роботи дозволяє забезпечувати якісне викладання всіх дисциплін, як практичних так і теоретичних.
Секція італійської мови
До складу секції італійської мови входить 11 викладачів. З них два доктори філологічних наук, професори (Данилич Валентина Стефанівна, Корбозерова Ніна Миколаївна), два кандидати філологічних наук, доценти (Куранда Віталіна Валентинівна, Толстова Ольга Леонідівна), один старший викладач (Петрова Олена Володимирівна) і шість викладачів (Данилич Юлія Олексіївна, Кузнецова Марина Олексіївна, Соловей Дарина Олександрівна, Оксак Гліб Леонідович, Бумар Крістіна Сергіївна, Ткач Власта Михайлівна). Завідувачем секції є старший викладач Петрова Олена Володимирівна.
Викладачі секції мають напрацьований науковий доробок. Вони є авторами десятків наукових статей, тез, підручників та методичних посібників. Такий склад секції дозволяє забезпечувати якісне викладання всіх дисциплін, як практичних так і теоретичних.
Викладачі секції регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, завжди цікавляться усіма методичними новинками й успішно впроваджують в навчальний процес інформаційно-комунікативні технології та новітні методики викладання.
Секція є також організатором Всеукраїнської студентської олімпіади з італійської мови, метою якої є популяризація італійської мови в Україні.
Секція португальської мови
Секція португальської мови була створена кілька років тому й активно розвивається. До неї входять 5 викладачів. З них один кандидат філологічних наук, доцент (Бобчинець Любов Іванівна), один старший викладач (Кіптіла Ольга Олександрівна), один викладач-сумісник (Вронська Оксана Михайлівна) і два лектори Посольства Португалії в Україні (Козленко Надія Михайлівна, Албукерк Енрік). Завідувачем секції є Албукерк Енрік.
Викладачі секції є авторами наукових статей та тез. Вони регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, цікавляться методичними новинками й впроваджують в навчальний процес інформаційно-комунікативні технології. Присутність лекторів Посольства Португалії в Україні дозволяє забезпечувати якісне викладання всіх дисциплін, як практичних так і теоретичних, та стимулює інтерес до навчання з боку студентів. Також викладачі португальської секції кафедри беруть участь у роботі центру Португальської мови та культури Португалії.